Podsumowanie 1 Kolejki Ekstraligi

2

Tydzień temu miejsce miała inauguracja ligi, w której doszło do pewnych zmian regulaminowych, stąd nasza w tym głowa i chcemy wam nieco przybliżyć zarówno grę jak i decyzje przez nas podejmowane w biegach/meczach które mają wpływ na wynik.

W pierwszej kolejce odbyły się cztery mecze z czego aż dwa były zweryfikowane co bezpośrednio nie zmieniło strony wygrywającej, ale na pewno przybliżyło dwie ekipy do zdobycia bonusowych punktów w rundzie rewanżowej:

Falubaz 37:41 Ostrovia Ostrów -> Zweryfikowany na 25:41 (Kylester)
ROW Rybnik 48:33 Get Well Toruń -> Zweryfikowany na 34:33 (Pigorek)
Stal Rzeszów 50:32 Start Gniezno -> Bez weryfikacji punktowej
Wybrzeże 42:43 Polonia Bydgoszcz -> Bez weryfikacji punktowej

Część z was może sobie zadawać pytania skąd te weryfikacje, otóż zasady są znane, a nawet ich nie znajomość lub zapominalskość nie zwalnia z ich stosowania (czego uprzedzając fakty Pigorek dał popis w drugiej kolejce wysyłając całą galerię zdjęć).

Żeby jednak nie było niedomówień na podstawie podesłanych przez was zdjęć wybraliśmy cztery screeny, które najlepiej obrazują jak to powinno, a jak nie powinno to wyglądać.

JAK POWINNO TO WYGLĄDAĆ:

Najlepiej do tej zasady stosują się nasi ligowi weterani – którzy są z wieku, w którym ciężko o problemy z umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Zasłonięte ustawienia, pokazane dolne dwa paski oraz kaski umożliwiające przypisanie do biegu – zdjęcie ideał autorstwa Piotr-Stal
Kolobon wysłał screeny bez zasłaniania i jeżeli my pokażemy kiedyś dla ogółu to dodamy prostokąt w post-produkcji jak wyżej

JAK TO NIE POWINNO WYGLĄDAĆ:

Tutaj Kylesterowi nieco odcięło prąd – Screen z gry, ale w lewym górnym rogu nawet nie wiadomo kto jedzie, zawodnik sam w lobby (To zdjecie mógł nawet pobrać z google.com)
Tutaj Kevin_Rzeszów dodał dwa prostokąty – pomimo, że zasłonięty może zgodnie z regulaminem być tylko górny

Jego biegi nie zostały zweryfikowane, bo dosłał również regulaminowe zdjęcia, w przeciwieństwie do Pigorka, który nie dosłał niczego (poprawił się w drugiej kolejce)

Dalecy jesteśmy od stygmatyzowania tych co nie wysyłają screenów, bo każdy ma prawo raz czy dwa razy na te 9 zapomnieć w emocjach chyba, że żądamy weryfikacji tego konkretnego biegu i jesteśmy bardzo wyrozumiali szczególnie patrząc jak karne jest nasze środowisko, które naprawdę dokłada starań, żeby zrozumieć jak to zrobić i gdzie to zrobić. Mam nadzieję, że w następnych kolejkach weryfikacji będzie jeszcze mniej, bo na tym to polega

P.S. Przypominam, że screen robimy PRZED KAŻDYM biegiem gdzie widoczne są OBROTY, MOMENT i LISTA ZAWODNIKÓW w górnym prawym rogu. Jeżeli są wątpliwości co do tego jak to zrobić i gdzie to się zapisuje, to przygotujemy stosowny instruktaż (tylko musi być zainteresowanie, bo nie chcę was uczyć jak obsługiwać PC 😉 )

2 thoughts on “Podsumowanie 1 Kolejki Ekstraligi

  1. No kurde uwzieliście się na mnie a w 2 kolejce pokazałem że to nie był przypadek :D.Zasada fajna ale dlaczego na mnie haha 😀

  2. Wpisałem http://www.ligi-zuzlowe.pl z ciekawości i jestem w szoku, że strona nadal istnieje, a gra sgp 2015 się przyjęła. Pozdrawiam wszystkich grających kiedyś na dawnych ligach żużlowych w SGP 3 i później w Speedway Ligę. Kilka nicków pozostało (choćby mistrz tamtych gier Waldi), a to było przecież jakieś 10 lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *