Regulamin 2019 – nowości

0

Jak wiadomo, pierwsza kolejka Ekstraligi już ruszyła i każdy zawodnik powinien być już dawno zapoznany z regulaminem. Niestety nie jest tak kolorowo. W nowym sezonie wprowadziliśmy do regulaminu parę nowych, bardzo istotnych zmian z którymi niektórzy zawodnicy się nie zapoznali, a nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania. Zatem w tym poście postaramy się wypunktować najważniejsze zmiany.

Link do strony z regulaminem: http://xn--ligi-ulowe-mjcb.pl/8-ekstraliga-regulamin/

Nowe przepisy obowiązujące od 01.09.2019:

 • art.1, pkt.2 – „Rozgrywki Ekstraligi prowadzone są według terminarza ustalonego przez Radę Ligi. Terminarz składa się z rund ponumerowanych od 1 do 14.” – (sezon kończy się po 14 rundzie – nie ma rundy Play-Off, o medalach decyduje kolejność w tabeli)
 • art.1, pkt. 6,7 – „Jeżeli więcej niż jeden zawodnik podczas startu dotknie taśmy, to są oni ukarani ostrzeżeniem taśmowym na czas całych zawodów i mogą przystąpić do powtórki biegu. Jeżeli sytuacja, w której więcej niż jeden zawodnik dotknie taśmy się powtórzy, zawodnicy, którzy już wcześniej otrzymali ostrzeżenie taśmowe zostają wykluczeni z biegu za dotknięcie taśmy (T).”
 • art.13 ( SYSTEM ANTI-CHEAT)
 1. Każdy zawodnik jest zobowiązany do zapisywania screenów sprzed startu każdego biegu w celu weryfikacji przejrzystości biegu.
 2. Screena (zrzut ekranu) wykonuje się gdy gra umożliwia graczom wybieranie ustawień motoru przed biegiem (po wyborze zawodników i kasków).
 3. Screeny wysyłamy na adres e-mail: chris.szczerbinski@gmail.com lub jakubparlej@gmail.com.
 4. Jesteśmy świadomi tego, że niektórzy zawodnicy mogą nie chcieć pokazywać swoich ustawień motoru, wobec tego dwa górne paski, które odpowiadają za ciśnienie opon i za przełożenie zębatki mogą zostać ukryte prostokątem w gimpie / paincie tak, aby inne parametry nie były zasłonięte. Pozostałe elementy gry (maksymalne obroty silnika i moment obrotowy oraz zawodnicy (nicki) i kolory kasków w prawych górnym rogu mają być widoczne!!)
 5. Kontrole Anti-Cheat będą odbywać się na życzenie kapitana drużyny przeciwnej i/lub wyrywkowo sprawdzane przez neutralnych sędziów zawodów, do których dochodzi danego dnia.
 6. Zawodników sprawdzanych w systemie Anti-Cheat należy podać (kapitan lub sędzia) do 14-go biegu zawodów w formie tekstowej na TeamSpeak.
 7. Sprawdzanych może być maksymalnie dwóch zawodników z drużyny (dla szybkości weryfikacji)
 8. Lista sędziów dostępna na TS (Ikonka „S”) i powyższym regulaminie na stronie internetowej ligi.
 9. Jeżeli zawodnik nie jest w stanie dostarczyć regulaminowych zdjęć po ukończeniu meczu (bo ich nie zrobił lub z innej przyczyny) to jego każdy bieg nieudokumentowany jest zweryfikowany jako “zawodnik niezdolny do jazdy”, wobec czego otrzymuje on wykluczenie (w). Punkty pozostałych zawodników są niezmienne.
 10. Próba obróbki zdjęć weryfikacyjnych będzie uznana za wykluczenie zawodnika. który takiej obróbki się podjął oraz skutkuje natychmiastowym banem o długości którego zadecyduje Komisja Ligi.
 11. Podczas notorycznego braku posiadania screenów gracz zostanie ukarany banem o długości którego zadecyduje Komisja Ligi.
 12. Przykład prawidłowego screena weryfikacyjnego:

Po zakończeniu każdej kolejki będzie pojawiał się post podsumowujący, w którym będą opisane wszystkie przeprowadzone kontrole i ewentualne weryfikacje wyników ze względu na oszustwa poszczególnych graczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *