OSTROVIA Ostrów Wlkp. – Mistrzem DM LŻ

0

Zakończyliśmy kolejny już 8 sezon ekstraligowy w naszej lidze opartej o grę FIM Speedway Grand Prix 15.

Mistrzem po raz drugi z rzędu została drużyna OSTROVII Ostrów Wlkp. i tym samy obroniła mistrzowski tytuł z ubiegłego sezonu.
Serdecznie gratulujemy sympatycznej drużynie, która na torze zostawiła serce i w każdym meczu pokazała się z jak najlepszej strony. Gratulacje należą się wszystkim razem i każdemu z osobna, gdyż z wielu osobowości udało się stworzyć drużynę kompletną, a pod wodzą ustępującego managera PINGWINA i obecnego vice-mistrza ligi MAC-a, niezawodnego FREEKING-a, walecznych i nieustępliwych NAJSIKA i ADIQ-a,wspartych pozostałymi „grajkami” MICHAL.KULIG-iem, SKULLER-em oraz wiecznym rezerwowym MAGNES-em osiągnąć wymarzony złoty medal.

Na drugie pozycji zdobywając srebro uplasowali się Rzeszowianie i tym samym poprawili swój rezultat z ubiegłego sezonu ( brązowy medal).

Na trzecim i ostatnim miejscu na podium stanęli Rybniczanie osiągając swoją najwyższą pozycję w rozgrywkach patrząc przez pryzmat ostatnich sezonów.

Tuż za podium Orły z Gniezna, które w połowie sezonu ostrzyły szpony na pozycje medalowe, ale kilka nieprzewidzianych sytuacji zweryfikowało wynik.

Piątek i szóste miejsce to odpowiednio drużyny Toruńskich „Pierników’ i Bydgoskich „Tyfusów”, które to borykały się z problemami kadrowymi, ale przy wybitnej zasłudze kliku graczy (oni wiedza o kim piszemy) udało im się zakończyć sezon i pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Ostatnie dwie pozycje – strefa spadkowa – przypadły w udziale WYBRZEŻU Gdańsk – 7 miejsce i Zielonogórskiemu FALUBAZ-owi ( 8 miejsce), który w połowie rozgrywek kapitan w osobie PEACHY2000-go wycofał swój zespół z rozgrywek.

Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze dokończenie ostatniej kolejki 1 ligi i odjechanie barażu pomiędzy 7 drużyną ekstraligi ( Wybrzeże Gdańsk) i 2 drużyną 1 ligi( najprawdopodobniej STAL Gorzów Wlkp.)

Oficjalnie rozpoczynamy okres transferowy.

Szczegóły niebawem.

Ligi Żużlowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *